nyanställd Wedevåg
wedevag_tools_kontakt

Kontakta oss

Du är alltid välkommen att höra av dig till oss.  Hittar du inte personen eller funktionen du söker här nedanför så ringer du vår växel – vi guidar dig rätt!

Växel och allmänna frågor
0581-261 00 │ wedevag@wedevag.com

Post- och Besöksadress
Wedevåg Tools AB │ Industrigatan 5 │ 711 72 Vedevåg

 

 

Marknadsavdelning - support och försäljning

Distriktsansvarig Säljare Norra Sverige & Finland

Göran Eriksson
0581-64 58 04
070-563 39 39
goran.eriksson@wedevag.com


Distriktsansvarig Säljare Mellansverige & Norge

Leif Johansson
0581-64 58 05
070-580 13 17
leif.johansson@wedevag.com

Distriktsansvarig Säljare
Södra Sverige & Danmark

Johan Roos
0581-64 58 06
079-3350725
johan.roos@wedevag.com


Marknadsansvarig
Dragbrotsch

Monica Lindkvist

Specialverktyg och inköp

Fredrik Oscarsson

Standarverktyg och verktygsservice

Malin Johansson
Order, faktura, växel
0581-64 58 00
order@wedevag.com

Ledning och Administration

Vice VD/Marknadsansvarig/Personalfrågor

Tony Johansson
  0581-261 09
070-311 26 83
tony.johansson@wedevag.com


VD

Tom Degefors
 0581-261 04
070-2590383
tom.degefors@wedevag.com


Allmänna ledningsfrågor/Ekonomi

Staffan Qviberg
 0581-261 05
070-6307735
staffan.qviberg@wedevag.com


Produktion och Inköp

Produktionsansvarig
Dragbrotschfabriken

Åsa Sjöström
 0581-645 803
asa.sjostrom@wedevag.com


Produktionsansvarig
Borrfabriken

Daniel Nordén
  0581-261 08
daniel.norden@wedevag.com


Produktionsplanerare
Borrfabriken

Susanne Hellsing
  0581-645 811
susanne.hellsing@wedevag.com